Isparta Halısı Yıkama

Blog

Isparta halısı yıkama

Esenler Halı Yıkama firmamızın hizmetlerinden biri de Isparta halısı

yıkama hizmetidir. Bu konuda uzman olan firmamız Isparta halılarınızı hiç bir zarar vermeden tecrübesi ile kaliteli bir şekilde yıkayarak teslim etmektedir.

Evlerimizde çeşit çeşit renk ve desenleriyle odalarımızı süsleyen halılar makinede dokunmuş olanlar olduğu gibi elbette elde dokuma şekliyle de hazırlanmaktadırlar. El dokuma halılarının nadir örneklerinden olan Isparta halıları da üzerlerindeki özellikle gül ve diğer çiçek desenlerinin özenle ve tek tek ilmek atılarak dokundukları için çok özel ürünlerdir. Eskilerde kızların çeyizlerinin olmazsa olmazı olan bu halılar ne yazık ki günümüzde kaybolmakla yüz yüze gelmiş durumdalar. Yine de evlerinde hala bu özel olanlar için Isparta halı yıkama hakkında

Isparta halıları nasıl temizlenir?

  • El dokuma olarak tabir edilen Isparta halılarınızı uzun yıllar kullanabilmek için temizliğinin ve bakımının düzenli olarak yapılması gereklidir.
  • Bu halıların en büyük özelliği kökboyası ile boyandıklarından boyalarının suda çözülmesidir. Bu yüzden de suyla temasları durumunda boyaların birbirine karışma olasılıkları yüksektir.
  • Isparta halıları çok nadir olarak makinede yıkanır.
  • Normal şartlarda bu tür halılar elde yıkanmalıdır.
  • Isparta halılarınızı yıkama işlemini İlle de kendiniz yapmak istiyorsanız boyaların birbirine karışma riskini göze alarak hızlı bir şekilde soğuk suda bir kez şampuanlayıp ardından hızlıca durulayıp sonrasında fırça yardımı ile suyu çekilmelidir. Isparta halınızı yıkama işlemi bittikten sonra yatay bir şekilde kurutmalısınız.
  • Özellikle Isparta halıları yıkama için tavsiye edilen yıkama şekli kuru temizleme olarak tabir edilen yıkama şeklidir. Bunun için de halı yıkama firmalarından destek alabilirsiniz. Hatta bu firmaları seçerken de bu tür halıların yıkayabileceğinden emin olduklarınıza vermenizi tavsiye etmekteyiz.

Nihayetinde el dokuması halıları özel halılar içine girmektedir. Bu yüzden de istediğiniz her işlemi bu halılara uygulayamazsınız. Hatta profesyonel destek almanız, bu işi yapan iyi bir firma bularak iletişime geçmeniz yararınıza olacaktır. Ki Esenler Halı Yıkama firmamız bu konuda uzman ve örnek bir kuruluştur.

Bir cevap yazın